Nem minden szörny tesz szörnyûségeket
Ha a határok elmosódnak, akkor néha már nem is tudod, melyik oldalon kötsz ki
Esküszünk, hogy
rosszban sántikálunk
Belépés

Lépj be közénk
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Kischat
Ne menj jégre, s el nem esel
Oldal statisztika
Kik vannak fölényben?
Az oldalon 48 aktív, elfogadott karakter

Vérfarkas
8
Ember
3
Diclonius
1
Daimon
5
Pokolkutya
3
Vadász
3
Hibrid
6
Lidérc
3
Kitsune
4
Vámpír
2
Warlock
5
Wendigo
2
Vérjaguár
3

kockáztatja életét e világban
Karmolás nyomok
ki mit hagyott nekünk?

colin & ethan ~ burglaries can be so boring

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyEthan Wayne
Today at 2:58 am

connor & neira ~ hey, wassup? it's been a while

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyAneira Llewellyn
Today at 2:36 am

Colin & Ronald ~ you're starting to be smelly

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyColin Moore
Today at 2:33 am

fawn & ethan - but mr. detective, i'm innocent!

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyEthan Wayne
Today at 2:00 am

Danny & Stella; Confidently lost

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyDaniel Nicholson
Yesterday at 11:53 pm

Jezabel & Bastien - A new beginning

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara EmptyIsabelle Hoover
Yesterday at 10:10 pm
Beacon Hills Lelkei
lények az árnyékban
Jelenleg 8 felhasználó van itt :: 3 regisztrált, 0 rejtett és 5 vendég :: 1 Bot

Aneira Llewellyn, Claire Rainforth, Sebastien Morgan

A legtöbb felhasználó (51 fő) Csüt. Nov. 17, 2016 10:12 pm-kor volt itt.

Share

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
ÜzenetSzerző
Szer. Nov. 13, 2019 8:34 pm

Elisabeth Lara Blake
kitsune: sose bízz egy rókában, aurája felemészthet

Danny & Lara

Mivel mindig utazom anyáékkal, amin most akarok változtatni, nincs túl sok sikerélményem sem barátok, sem tanulmányok terén. Beállítottságom miatt pedig fújhatom a felszínes kapcsolatokat. Talán e miatt lettem inkább zárkózott. Inkább nem nyitok senki felé, hogy ne érezzek fájdalmat az elvesztésükkor. így gyorsan vedlek át a tesire használt öltözetembe és kezdek bemelegíteni a pálya szélén. Ez az egyetlen siker élményem. Az egyetlen örömöm. Ami megmaradt nekem. Hiszen bárhová is megyünk, lesz tesi, ahol leereszthetem a fáradt gőzt és kiélhetem magam. Amint a többiek is előszállingóznak és tanár úr is előkeveredik valahonnan, megkezdődik az óra. Igazából bármilyen feladat elé állíthat, nem fogok csalódást okozni magamnak. Legyen szó gyűrű használatról, talaj gyakorlatról vagy a felemás korláton lévő gyakorlatok végrehajtásáról, nincs ami nagyon kifogna rajtam.
- Vajon ez az óra is katasztrófa lesz? - súgom magam elé, alig kifújva a levegőt. Bár be kell valljam, gyomorgörcsöm van a mai nap után. Valahogy semmi sem akart a kedvemre tenni. A reggeli civakodás anyuékkal, az órákon való pocsék teljesítményem... Ha tehetném arcon köpném magam. Vagy egy sötét sarokban sírdogálnék. De ezekkel semmivel sem lesz jobb. Vagy egyáltalán fogok találni valakit aki befogad? Összeszorítom állkapcsom és meghúzom magam a tornasorban. Túl sok minden kavarog a fejemben, hogy rendesen odafigyeljek. Sajnos, így tényleg veszett dolog a mai nap... Minek keltem fel?

Sakura's Theme Song || Remélem megfelel

you are something more, girl
something more

Elisabeth Lara Blake
Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara Spirit-of-the-north-hero-banner-01-ps4-us-10aug18?$native_nt$
Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara 85a
Foglalkozás :
Diák

Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara Empty
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése
Vas. Nov. 17, 2019 2:48 am

Daniel Nicholson
pokolkutya: a természetfeletti létezésének lángoló ôre

lara & daniel
you've got a friend in me

Kivételesen egy egész átlagos napot tudhatok magaménak. Azon kívül, hogy a Stellával ápolt kapcsolatom minden pillanatban valami furcsa újdonsággal lep meg, tényleg semmi különös nem történt eddig, és ez nagyon üdítően hat a korábbi szenvedések után. Még a jókedvemet is felfokozza, ha csak belegondolok, hogy milyen kellemes ez a nyugalom. És hogy milyen régen nem volt már ilyesmiben részem...
Pontosan ezért döntöttem úgy, amikor ma reggel felkeltem, hogy elkezdek a tanári kötelezettségeimre koncentrálni. Most, hogy Blöki is meghunyászkodott kissé, még van is rá némi esély, hogy jól fog elsülni a próbálkozásom. Legalább is erősen remélem, hogy így lesz.
Szokás szerint kereken egy perc késéssel jelenek meg a tornateremben. Mindig szánt szándékkal hagyok a rám váró diákoknak hatvan másodperc szabadságot az óra elején, hogy lelkileg és testileg is felkészüljenek a közösen töltendő időnkre. Igaz, annak idején az én edzőmnek ilyen eszébe se jutott volna, de saját magamból kiindulva úgy érzem, mindenkinek szüksége van egy kis nyugalomra, mielőtt nekivágna egy keményebb testedzésnek, vagy csak valami másféle megerőltető munkának.
- Remélem eddig mindenkinek kellemesen telt a napja - szólalok meg, mikor szembekerülök a tornasorban állókkal. Elég vicces, hogy néhányan teljesen rossz helyen állnak, de én nem vagyok az a kötekedő típus, így egyáltalán nem hozom szóba a dolgot. Nekem már az is megteszi, ha egyáltalán képesek egy helyben megmaradni, amíg elmondom a napi programot. - Mára nem terveztem semmi lehetetlen feladatot, úgyhogy aki nem szed össze legalább egy közepes jegyet az óra végére, azt bátran fogom hátsón billenteni. - a végét egy biztató mosollyal teszem hozzá. Érezhető, hogy csak viccelek, néhányan még halkan fel is kacagnak rajta. - Kezdjük egy gyors bemelegítéssel, utána mondom a többit. - intek az egyik irányba, ezzel jelezve is, hogy a már tőlem megszokott módon mindenkire rábízom, hogyan intézi a bemelegítő gyakorlatokat. Elvégre én nem tudhatom, kinek mi vált be eddig.

remélem megfelel :3

red is the color of extremes; of love and lust,
seduction, violence, danger...

Daniel Nicholson
Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara Original
Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara Tumblr_pz84heFQKG1u96lrwo3_540

Vas. Nov. 17, 2019 5:59 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Furcsállom ahogy az itteniek nem értik a tornasor helyes fogalmát. Nálunk ezt kisiskolás korban elmagyarázzák és be is tartatják. Legalább a tanárt hajlandók fogadni és tisztelettel fogadni. Na meg végighallgatni mondandóját. Első mondatára elhúzom szám, borzalmas volt a mai napom, egyetlen vágyam hogy haza érjek és bevackoljam magam az ágyamba. Következő mondatára páran kuncognak. Nekem nincs nevetnékem így csak a fallal szemezek fapofával. A jelzésre felvonom szemöldököm. ~Futás? Vagy oszolj? Vagy... mi az istent jelent ez?~ Báortalanul nézek a többiekre kik elkezdenek bemelegíteni. Keresek magamnak egy üresebb teret és elkezdem átmozgatni a vállaimat. ~Váll körzés, könyök és csukló mozgatása. Fej biccentés és forgatás... lábak nyújtása és a derék körzés...~ Próbálok feleveníteni egy helyesebb benelegítési folyamatot, mely érint minden izületet. Végrehajtáskor figyelek, hogy ne "verjem" le a körülöttem lévőket. Lábaimmal sikeres bemelegítésének a jele, hogy sikerül lecsúsznom spárgába. Ez most is sikerül, majd felülve kicsit megropogtatom tagjaimat.
-Elkészültem. - sutyorogtam, de közben helyben futok és még a terem rövidebb felében két kör sprintet is be tudok építeni. Igen, így van kész. Az izomzatom tornára kész.

something more

Elisabeth Lara Blake
Tesi bá' akcióba lendül - Danny & Lara Spirit-of-the-north-hero-banner-01-ps4-us-10aug18?$native_nt$
Foglalkozás :
Diák

Vas. Nov. 17, 2019 11:06 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Amíg mindenki bemelegített, én ellenőriztem a névsort. Szerencsére már arcok alapján meg tudtam mondani, ki hiányzott, így az a néhány perc bőven elég is volt rá, hogy kihúzzam a megfelelő embereket a listáról. Összesen öten nem jöttek be órára, közülük kettőről biztosan tudom, hogy beteg. A másik három pedig... Isten tudja, miért nem jelentek meg. Reméltem, hogy volt rá nyomós okuk, és nem csak heccből lógtak.
Mire befejeztem a létszám ellenőrzést, már mindenki elkészült. Úgy éreztem, ez egy könnyed óra lesz, ha már most ilyen lelkesen álltak hozzá a többiek.
- Jól van, úgy látom mindenki befejezte - szólaltam meg ismét, a névsort rejtő papírokat a hátam mögé rejtve. - Ma kosárlabdával fogunk foglalkozni, azon belül is egy tisztességes meccset szeretnék összehozni; úgyhogy alkossunk villám gyorsan két csapatot, hogy minél előbb elkezdhessük - daráltam le, majd két random nevet benyögve ki is jelöltem a csapatkapitányokat, hogy ők összeválogassák a játékosaikat. Közben átismételtem magamban, hogy vajon hányszor futottuk már át ezzel az osztállyal a játék szabályait és technikáit. Arra jutottam, hogy legalább tizenkétszer, így esélytelen volt, hogy bárki is rosszul teljesítsen. Ahhoz már tényleg nagyon szerencsétlennek kellett lenni.
Miután összeállt a két csapat, becsületes labdafeldobással el is dőlt, kik kezdenek; ezt követően pedig megkezdődött a meccs. Mindenkire nagyon alaposan odafigyeltem, hogy még véletlenül se legyen igazságtalan az óra végi jegyosztás, s miközben ők játszottak, én sorra irkáltam fel magamnak jegyzetként, hogy eddig ki hogyan teljesített.

Daniel Nicholson

Hétf. Nov. 18, 2019 7:45 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Némi fújás után a légzésem is rendbe jön. Vagy legalábbis stabilizálódik. A háta mögé rejtett papirosra nézek. Furcsa, hogy nem tanári naplója van. Abban talán könnyebb vezetni mindent. Mindegy, nem az én dolgom. A következő utasításokra megfogom fejem.
-Miért pont kosár? - tátogom kezembe majd az engem szólító, vagy rám bökő csapatába sorolok. Amint a labda a levegőbe kerül szinte mindenki feszült vadként vetült a leeső gömb után. Valahogy engem sosem mozgatott meg ez a sport. Talán mert törpicsek vagyok. Így inkább hátul maradok, mint amolyan védő vagy őrző. Valahányszor támadásba lendülnek és túljutnak a többi vonalon, én maradok. Szerencsére kellemetlen meglepetés mikor csak ellopom a labdát és már passzolok is előre. Nem szeretem bírtokolni. Meg... a legtöbben jóval magasabbak mint én, így alig számítanak arra, hogy elcsapom a labdát. Viszont ha többen rontanak rám azt nem tudom nyomon követni. Ott az esélytelenek nyugalmával próbálom követni a labdát. Egészen addig míg rá nem dobják. Ha lepattan, az nagy eséllyel az enyém, ha pedig betáncol a gyűrűn szintén, egy bedobás keretében. Valószínűleg az egyik támadót nagyon felhúzta a lábatlankodásom, mivel egy váratlan pillanatban elhevert mellettem.
-Hé! Minden rendben? - térdelek mellé és kezet nyújtanék, hogy vállára tegyem, de elcsapja. Csuklóm roppant egyet a hírtelen ért ütés miatt, de ennek semmi nyomát nem adom. Legalábbis, hogy fájt volna. Nagy valószínűséggel csak helyre rakta néhány kézközép csontocskámat. Ha a tanár oda jön hátrébb araszolva állok fel, ha pedig rámnéz, akár vádlón, akár sem kezeimet felemelem és tenyereim mutatom felé. Nem én voltam, ebbe semmi bűnöm nincs.

something more

Elisabeth Lara Blake
Foglalkozás :
Diák

Hétf. Nov. 18, 2019 9:19 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Egy darabig nagyon jól megy minden. A játék teljesen rendben van, látszólag mindenki elemében van - kivéve egyetlen lányt, akit egy idő után többször próbálok megfigyelés alatt tartani, mint a többieket. Egyedül az ő neve mellé nem sikerült még semmi tisztességes jegyet felírnom, mert egyszerűen képtelen vagyok eldönteni, milyenre értékeljem a mai teljesítményét. Mintha nem figyelne eléggé, vagy isten tudja, mi baja lehet...
És ennek hamarosan meg is lesz az eredménye, ugyanis valaki az ő ügyetlenségének hála szépen pofára esik. Természetesen azonnal elindulok feléjük, mivel mindenki más is teljesen ledermedt a történteket látva. Nagyot sóhajtva lépek oda hozzájuk, éppen akkor, amikor a földön fekvő elüti a lány kezét, és az halkan még roppan is egyet. A hülye hallásomnak hála tökéletesen érzékelem, ahogy az érintett csontok odébb mozdulnak. Olyan törékeny szegény... Francba, így most hogy kellene igazságot tennem?
Ahogy a kishölgyre esik a pillantásom, a kezeit a magasba emelve jelzi, hogy nem csinált semmi rosszat. Ezzel én is tisztában vagyok, így a tekintetemben semmi haragot nem látni, sőt...
- Jól van, nincs semmi baj - szólalok meg a lehető legnyugodtabb hangnemben, ugyanakkor igyekszem éreztetni a szavaimmal azt is, hogy nem kívánok végighallgatni semmiféle panaszt, vitát meg pláne nem akarok ebből. - Folytassátok a játékot, te meg kelj fel szépen, és ne hisztériázz - pillantok végül a földön fetrengőre, akinek szemmel láthatóan kutya baja sincs.
Ha végre valahára egyenesbe kerül ő is, ismét a lány felé fordulok. Nagyon szeretnék beszélni vele, hiszen eddig egyszer nem láttam tőle ilyen teljesítményt az óráimon.
- Ms. Blake, válthatnánk pár szót az irodámban? - kérdezem tőle lágyan, ugyanakkor ellenvetést nem tűrve. E kettő kombinálásához nagyon nagy tehetségem van, úgyhogy mindig beválik, amikor alkalmazom.

Daniel Nicholson

Hétf. Nov. 18, 2019 9:47 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Valójában megijedek, hogy a másiknak lesz e baja. Túl lelkiismeretes és óvó vagyok. Majd a kezemet ért ütésnél realizálódik bennem, hogy itt sem vagyok szívesen látott egyén. Legalábbis ezt érzem. Ezt éreztette velem. Mindenhol idegen vagyok. Megvakarom tarkóm.
-Sajnálom... - mondom újra majd felállva elfordulok és a csuklómat megrázom háttal állva a többieknek és a tanárnak. Talán most rakta helyre a porcikámat? Ezért hálásnak kellene lennem. Amikor a tanár felém intézi szavait rá emelem szemeimet és bólintok.
-Igen tanárúr! - ha jelet ad, hogy most menjünk elindulok, ha pedig megvárná az óra végét még passzívabban viselkedem. Inkább arébb állok, ha valaki közeledik, mint hogy megint felbukjon valaki. Ha pedig lenne is esélyem elkapni a labdát kidobó alapelven valahova máshova állok.
Mindegy mikor kell az irodába mennem, jobb kezemmel bal könyököm fogom. Valahol szégyenlem, hogy be kell mennem. Meg nem teljesen értem miért kell bemennem. Nem tettem semmit, vagy pont ez lenne a probléma forrása?

something more

Elisabeth Lara Blake
Foglalkozás :
Diák

Hétf. Nov. 18, 2019 10:49 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Mivel ez az egész csak egy aprócska baleset volt, nem fektetek rá túlzottan sok hangsúlyt. Mindössze annyit teszek, hogy helyre rakom a háborgó egyedet néhány szóval, majd a problémát okozó kishölgyet elhívom az irodámba. Mivel nem áll szándékomban tovább kínozni őt a kosarazással, biccentek neki, hogy ezzel a tudtára adjam: most kell beszélnünk. Ezzel meg is indulok kifelé, mivel tudom, hogy a többiek nem fognak galibát okozni - azaz nem mernének, mert már ismernek eléggé ahhoz, hogy tudják, velem nem érdemes szórakozni.
Nagyot sóhajtva lépek be, s ha Ms. Blake is megjelenik, megvárom, hogy becsukja az ajtót maga mögött, aztán az asztalomra támaszkodva intek neki, hogy foglaljon helyet a tőlem nem messze kirakott széken.
- Mi történt az előbb, Ms. Blake? - kérdezem teljes nyugalomban, a pillantását keresve. - És most nem arra az esésre gondolok. Észrevettem, hogy nincs ma túl jó formában - teszem hozzá némi magyarázat gyanánt, hogy ezzel is jelezzem, egyáltalán nem haragszom semmiért, és nem egy alapos fejmosást tervezek végrehajtani. - Nem szeretnék feleslegesen rossz jegyet adni, de ha nincs erre valami kézzel fogható magyarázata, nem lesz más választásom... - sóhajtok fel, teljesen őszinte sajnálattal az arcomon.
Tudom én jól, hogy nem mindig a rossz fizikumban kell a hibát keresni, és nem is a gyakorlat hiányában. Egyszerűen vannak rossz napjai az embernek, az érzelmek mindig befolyásolják a teljesítményét. Ha pedig a mi esetünkben is valami ilyesmiről lenne szó, nem szeretném, ha a lány éves átlagnak kárára menne a dolog.

Daniel Nicholson

Kedd Nov. 19, 2019 3:08 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Sajnos balesetek mindig vannak. De hogy pont mellettem. Áááhh... tényleg nem kellet volna ma kitennem a praclimat a házból. Na meg a meleg takaróm alól. Valahol pedig hálás vagyok, hogy a beszélgetést most akarja végrehajtani, nem kosár után. Meghalnék ha még játszanom kéne. Megdörzsölöm könyököm és tiszta csendességemmel követem az irodájába. Belépve bscsukom az ajtót és fegyelmezetten megállok az ajtóba, míg jelet ad, hogy leülhetek. Ezt követően, akár egy japán gésa, ülök le. Valami erős belső fegyelemmel. Kevesekben van meg ez a belső erő. Yoru-nak pedig elég erőt ad törékeny megjelenésemnek.
-Hát... - kezdenék bele mikor hozzáteszi a magyarázatát és bólintok elfogadva a döntést és a kérdés valódi jelentését. Összeszedem gondolataimat és egy sóhaj után újra szóra nyitom a számat.
-Tudja Tanár úr... - kezdem megszorítani kezem, tekintetemmel pedig fogvatartom az övét. -A szüleimmel állandóan utazunk. Nincs hely amit magabiztosan mondhatnék otthonomnak. Itt is csak egy hónapot töltünk. Nehéz így mindent megszokni és tanulni. A mai nap sem lett túl sikeres. Most gyomorgörcsöm van, hogy megint megyünk... - kezdek bele és elhalkulok. Nem kellett volna fecsegnem, de már bánt, hogy így van mindig. Hogy nem tudok készülni és ma még a föci tanár is próbálkozott. Jack-nek hála ma is megúsztam. Ekkor kiesett a fülem mögé csatolt sakura csatt és kezembe hull. Szemeimmel ránézek és kezembe veszem.
-Olyan vagyok mint ez a virág. Elhagyta az ágát. Ám az ág nélkül elhal... - talán nem ennyire vészes a dolog, talán semmi komoly. Mégis így érzem. Egy sóhaj után újra a férfiú szemeibe nézek.
-Nyugodtan adjon rosszabb jegyet. Nem érdemlek új esélyt. Majd valahogy feljavítom... vagy valami... - próbálok bizakodó lenni. Noha ez egyáltalán nem látszik rajtam. Járomcsontom kipirosodik, ahogy a sírás kerülget. Talán ha egyedül lennék sírnék is, hiszen ez az egyetlen tárgy amiben jól tudok teljesíteni. Pontosabban csak jobban a többinél. Törékeny, hajlékony alkatom miatt alkalmatlan vagyok mindenre. Azt se tudom mit kezdjek az életemmel, hiszen nem mindig tud Yoru besegíteni észrevétlenül.

something more

Elisabeth Lara Blake
Foglalkozás :
Diák

Kedd Nov. 19, 2019 6:17 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Csendesen végighallgatom Ms. Blake mondandóját, közben nagyon odafigyelek minden apró rezdülésére. A szívverésére, a pillantására, arra, ahogy megszorítja a kezét. Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz életmódban kell felnőnie, hiszen mindenkinek szüksége lenne egy állandó otthonra; és az, hogy neki ez nem adatott meg, nagyon rosszul érint. Mert hát... Egy darabig ismertem ezt az érzést, és pocsék volt.
- A tanári szobában sokszor felmerül a neve ezzel kapcsolatban - vallom be, mikor a panasza végére ér. - És nagyon szomorúan hallom, hogy ilyen sokat költöznek a szülei, Ms. Blake. Gondolom ez ellen nem lehet tenni semmit... - utóbbit úgy ejtem ki, hogy egy aprócska kérdőjelet hallani lehessen bele. Reménykedek benne, hogy létezik egy jó megoldás erre a problémára, mert az egyáltalán nem egészséges dolog, hogy havonta kell iskolát váltania. A barátszerzésre semmi esélye nem adódik így, nem tud megnyílni mások előtt és még a jövője is kockázatos. Nagyon nem jó ez így, és azt kívánom, bár segíthetnék ezen valahogy.
Főleg, mivel már a különleges hasonlatában is arra próbálja felvonni a figyelmet, hogy ez tényleg nagyon nem tesz jót a lelkének. Ugyanakkor egy belső megérzésem azt súgja, az aktuális bánatának nem a sok költözés az egyetlen oka. S ahogy kissé helyezkedek az asztalom nyújtotta támaszomon, megcsapja az orromat egy bizonyos illat, aminek jelentését Blökinek hála már megtanultam rég. A belső fenevadam pedig már morog is a fejemben, de nem önti szavakba a gondolatait.
- Ugyan már. Nem vagyok szívtelen, és egyébként is; mindenki megérdemel egy második esélyt. - mosolygok rá biztatóan. - Viszont látom, hogy valami más is aggasztja... Nem kérem, hogy feltétlenül árulja el, mi az, de ha segítségre van szüksége, nyugodtan szóljon. Voltam én is mindenféle rossz helyzetekben, és emlékszem, nekem mindig jót tett, ha valakivel ezt megbeszélhettem - magyarázkodok, hátha ezzel kicsit elnyerem a bizalmát. Még hazudnom se kellett, hiszen tényleg annyi szar szituációba sodródtam az elmúlt években... Már csak azt kellene kitalálnom, hogy mi a fenét csináljak, ha az lesz a probléma forrása, amire gondolok.
Ha Ms. Blake gondja kapcsolódik ahhoz a természetfeletti lényhez, aminek az illata belengi az egész irodámat... Kérdéses, hogy ő maga lenne az, vagy csak benne lakozik?
De talán csak képzelgek, és egészen másról van szó.

Daniel Nicholson

Kedd Nov. 19, 2019 10:56 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Örülök, hogy a tanár csendben végighallgatta a mondandómat. Nem akartam, hogy megértse, nem akartam hogy megsajnáljon. Megérdemlem a rosszabb jegyet is.
-Köszönöm, hogy végighallgatott. Gondoltam... - hátrasunynám füleimet, ha tudnám. Bánt, hogy ennyire nem vagyok képes a kezembe tartani a sorsom. Hogy a sors asztalán csak egy bábu vagyok, cserélhető, pótolható és feláldozható. Ennek a nyoma a kezemen lévő öt vágás. Öt barát, kiket sosem felejtek. Ők pedig elfeledtek engem. Nyitott kérdésére egy aprót bólintok.
-Belementem, egy különös alkuba.. - kezdek bele majd átgondolva mesélem el a történetet, legalábbis annak lényegét. -Apa adott egy ajánlatot. Ha összebarátkozom valakivel, és ő és szülei megengedik hogy ott lakjak, itt maradhatok. - apám elég ravasz, hogy tudja kevés esély van arra, hogy valakit a bizalmamba fogadjak. Hogy merjek nyitni a többi ember felé. Egy olyan ajánlatot tett amit nem fogok tudni betartani. Tudja, hogy elbukom. De mégis... a lelkemhez kapcsolódott róka makacs és ellen áll a józan észnek. Ő és én ugyan egyek vagyunk, mégis, mintha mások lennénk pár árnyalattal. Az esélyre bólintok.
-Köszönöm tanár úr! Igyekezni fogok. - próbálok lelkes lenni, de megfelelési kényszerem miatt hasam mintha ugrott volna párat. Nem akarok visszaélni a férfi kegyelmével. Következő mondata meglep, mire mély hallgatásba búrkolózom. Vajon mit tud? Ha pedig alaptalan a vád csak bajba keverem magam. Alsó ajkamba harapok és a hegeimre teszema  kezem. Végül megszívom fogam és leszegem fejem. Meghajlok a nagyobb akarat előtt.
-Tud valamit a földrajztanár művéről? Hogy a lányok csak bizonyos... öm... szolgáltatásokért cserébe kapnak jobb pontot, osztályzatot? - igyekszem szépen fogalmazni. Akaratom ellenére hangom halk és aggódó. Vagy talán jobban illene rá a félelem tónusa? Ugyan felpillantok a tanárra, hogy hülyének vagy hazugnak néz e és inkább elhallgatok. Nem akarok nagy port ebből. Nem akarom kicsapatni magam...

something more

Elisabeth Lara Blake
Foglalkozás :
Diák

Kedd Nov. 26, 2019 4:52 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Mindössze egy mosollyal nyugtázom, hogy szívesen meghallgatom őt bármikor. Hiszen látom, hogy komoly problémákkal próbál megküzdeni, az elhangzottak pedig ezt csak még jobban alátámasztják. S mivel történetesen én magam is egy belső-külső küzdelmet vívó nőszeméllyel élek együtt - a magam kis háborúiról nem is beszélve -, tisztában vagyok vele, hogy ezeket minél hamarabb le kell rendezni, hogy hosszú távon ne tegyen kárt a lélekben.
Szerencsére Ms. Blake esetében nem egy lehetetlen feladatot kell elvégezni ahhoz, hogy végre békére leljen; ám a hanglejtéséből ítélve talán mégsem olyan egyszerű a dolog, mint amilyennek én látom. Mert barátokat szerezni nekem sose volt hatalmas kihívás, és a belső iránytűm mindig meg tudta mondani, ki jó és ki nem. Ha tehát a gyámoltalan kishölgy helyében lennék, nem lenne olyan nehéz ezt az alkut beteljesítenem. De ő...
- Nos igen, ez nem egy könnyű eset. Ha sikerül is találnia egy ilyen barátot, még az is kérdéses, hogy képes lenne-e elszakadni a szüleitől ilyen fiatalon - gondolkodom hangosan, öklömet az ajkaimhoz szorítva. Engem a sors kényszerített, hogy váljak le a családomtól, és nem állítom, hogy remekül kezeltem. Sőt... Egyenesen borzalmas élmény volt. - Mindenesetre, ha stabilitást szeretne az életében, adjon egy esélyt ennek az alkunak. Biztos vagyok benne, hogy találni fog valakit legalább ideiglenesen, amíg a saját lábára nem áll. Annyiban talán még tudok is segíteni, hogy ha netán maradni szeretne a városban, ajánlhatnék egy könnyű állást egy barátomnál. Rugalmas időbeosztás, kellemes társaság... - Sophiát leszámítva, de ő inkább csak Stella közelében egy hárpia, másokkal bizonyára kedves. - Aztán, ha sikerül elég pénzt félretennie, akár külön is költözhet. Vagy közös albérletbe egy másik hasonló helyzetűvel.
Remélem ezzel sikerül némileg meggyőznöm, hogy ne adja fel olyan könnyen. Ha elfogadná ezt a lehetőséget, tényleg beszélnék Billyvel, hogy adjon egy esélyt neki, hiszen az étteremnek mindig szüksége van egy bájos arcú pincérlányra. Ms. Blake pedig határozottan sokkal sikeresebb ezen a téren, mint a drága Sophia... Fhuj.
- Ajánlom is! - mosolygok rá biztatóan, majd egy kisebb monológgal rávezetem arra is, hogy ha bármi nagyobb gondja van, csak nyugodtan mondja el. Arra számítok, hogy a belső szörnyével lesz valami, mivel tisztán érzem, hogy valami természetfelettivel van dolgom... Ám a válasza egyáltalán nem ehhez kapcsolódik.
Miközben a szavait emésztem, lassacskán elkerekednek a szemeim, és még a karjaimat is inkább támasznak kezdem használni az asztalon, nehogy véletlenül hátraessek meglepetésemben. A földrajz tanár... Hogy mit csinál?!
Az egy dolog, hogy én, a kőkemény "majdnem húsz" évemmel egyetlen, nálam két évvel fiatalabb diákommal ápolok amolyan... Meg se lehet nevezni igazából, milyen kapcsolatot; de hogy felnőtt férfi létére egy tanár kimondottan a jobb jegyért fogadja a lányokat, és... A rohadt életbe, ez undorító.
- Ezt megismételné? - kérdeztem szinte már sokkosan, mivel erről semmit nem tudtam. Teljesen elkerülte a figyelmemet; mert én eddig csak egy jó humorú, beszédes fickónak ismertem a földrajz szakos kollégámat, na de az, hogy a diákjaival fetreng... Áhhhh! - Ez egészen biztos? - pislogtam nagyokat, mert szinte alig akartam elhinni, amit hallok. Egyedül azért nem tartottam alaptalannak Ms. Blake feltételezését, mert szinte ordított róla, hogy fél. A szívverése, a tekintete, vagy az elhaló hangja épp elég bizonyíték; így kész vagyok alaposan utána járni ennek az ügynek. Mert ha igazak a vádak...

Daniel Nicholson

Kedd Nov. 26, 2019 6:45 pm

Elisabeth Lara Blake

Danny & Lara

Mióta az eszem tudom magam vagyok. Hiába vannak a szüleim, jobban el vannak foglalva a munkájukkal és egyéb fontos dolgaikkal. Talán e miatt is vagyok csendes. Sosem volt rám idejük. Egy idő után pedig mindegyé válik. Yoru pedig én vagyok. Ahogy én pedig ő. Nincs okunk egymást idegelni és keresztbe tenni a másiknak. A tanáron látom, hogy kezdi érteni ez nem síma dolog. Ilyen ez ha nem tudok megbízni sokakban. Figyelem ahogy hangosan gondolkodik majd bólintok. Tény nem a legkönyebb kirepülni, de meg kell tennem, ha lelkem fel akarom oldozni. A munkalehetőségre felcsillannak szemeim. Nagyon jól jönne. Legalább ezzel segíthessem azt aki befogad egy ilyen kisrókát.
-Nagyon hálás lennék érte tanár úr! Élnék ezzel a lehetőséggel. - képes volt reményt kelteni bennem és Yoru alá adni a lovat. 1-0 Yoru, de csak segítséggel... mégis, tényleg jól jönne némi pénz. Nem akarok mindig apáéktol függni. Jelenleg túl könnyen menne a leválás. De ahoz lakhatás is kellene.
Az új esélyemre érzem gyomrom rosszalkodását, de határozottan kihúzom magam. Nem kívánok elbukni. Elég erős vagyok, hogy minden rendben legyen. Yoru pedig mint mindig makacs és magabiztos. ~Nem fogod engedni, hogy ellógjam a kosarat ugye?~ Teszem fel a költői kérdést mit magam válaszolok meg. Nem. Jobban oda fogom magam tenni.
Aztán másra terelődik a téma. Pontosabbana  földrajz tanárra. Látom ahogy a másik szemei elkerekednek és kezeit használja támasznak, hogy ne essen el. Mikor megkért, hogy megismételjem nagyot nyelek. Hazugnak tart? Vagy csak azt hiszi be akarom mártani? Nem akarok rosszat, nem vagyok rossz szándékú.
-A lányokat ezzel próbálja... ösztönözni. Valakik ezért cseverészhetnek órán, hiszen felkeresik a tanárt... - halkan beszélek, mintha bármelyik pillanatban itt teremhetne és meghallhatná miről megy a diszkurzus. Félek, hogy csaka  bajt csinálom magamnak. Majd nagy levegőt veszek. Próbálom rendezni légzésem.

something more

Elisabeth Lara Blake
Foglalkozás :
Diák

Kedd Nov. 26, 2019 9:15 pm

Daniel Nicholson

lara & daniel

Örülök, hogy sikerült adnom Ms. Blake-nek némi reményt. Már csak az, hogy felcsillant a szeme a munkalehetőség hallatán, megmelengeti a szívemet, hiszem... Ezek szerint én is tudok hasznos lenni néha, és nem csak a fiatal tesi bá’ vagyok, akire a lányok többsége csorgatja a nyálát.
- Akkor ma beszélek a barátommal, és szerintem holnap délután már be is mehet egy próbanapra, ha szeretne. - miközben ezt mondom, megfordulok és az asztalon lévő jegyzettömbből kitépek egy lapot, amire felírom Billy éttermének pontos helyét, valamint Bill teljes nevét és telefonszámát. - Itt a cím, és a tulaj elérhetősége is. Lehet, hogy már járt nála egyébként, elég népszerű hely a városban. Tényleg csak jót hall róla az ember, és még engem is sikerült meggyőzniük már az első alkalommal, amikor oda tévedtem... Pedig én elég kritikus vagyok ilyen téren. - a mosolyom kiszélesedik, ahogy ezt elmagyarázom, hiszen már nem egy kellemes emlék köt ahhoz az étteremhez. De mind közül a legkellemesebb... Ne, Dan. Ne vágj olyan fejet, mint akit hátsón lőtt Cupido...
Megköszörülöm a torkomat, hátha akkor megfeledkezek Stelláról. Hiszen most épp valaki mással foglalkozom, akinek fontosabb ügyei vannak, mint az én értelmetlen, talán nem is létező romantikus életem.
Szerencsére a következő téma nagyon jól eltereli a gondolataimat a világomat felfordító lányról. Az viszont már annyira nem szerencsés dolog, hogy a hallottak alapján az egyik kollégám egy elég mocskos és gusztustalan módon próbálja kihasználni a diákjait. Kész csoda, hogy nem kapok hányingert ettől.
- Szóval azt állítja, hogy néhány lány önszántából felkeresi őt, hogy a jobb jegyért cserébe... - inkább be se fejezem ezt a mondatot, mert ilyet egy iskolában tanárnak nem illik hangosan kimondania. - Erről honnan szerzett tudomást? - teszem fel a kérdést, közben megemelem magam, és inkább fel is ülök az asztalra. Akkor biztos nem fogok megborulni a hallottaktól. - És ezúttal arra szeretném kérni, hogy semmit ne hallgasson el. Ezen nagyon sok minden múlhat, és ha tényleg igaz, amit állít, akkor ebből akár bírósági ügy is lehet.
Nem szeretném, ha emiatt elrettenne az egész témától, ugyanakkor jobbnak látom, ha tisztázva van előtte, hogy milyen következményei lehetnek egy ilyen vádnak.

Daniel Nicholson

Ajánlott tartalom